American bristol karton çanta imalatında en yaygın kullanılan malzemedir. Diğer yaygın olarak kullanılan kroma kartona göre maliyeti bir miktar yüksektir fakat kartonun iç yüzü beyazdır, ve malzeme olarak aynı gramajdaki kroma kartondan yapılmış çantaya göre daha diri ve tok durur. Yine üstünlük olarak baskı kalitesi çok daha iyi olacaktır.

Karton çanta ürünlerimiz standart olarak müşterimizin tercihine göre mat veya parlak selefonlu olarak üretilir. Bu şekilde hem çanta yüzeyi çizilmelere karşı korunur, hem de basılan renklerin canlılığı arttırılmış olur.

Mağazacılık konusunda kullanılabilecek en prestijli üründür. Optik, saat, mücevher, ayakkabıcılık, pastanecilik iş kolları en çok talep gösteren iş kollarıdır.
Çantalarda standart olarak taban desteği mevcuttur.

Aşağıdaki tabloda ölçü ve miktarlara göre fiyatlar listelenmiştir. Bunların haricinde kısmi lak, varak baskı, gofre, veya kurdelalı sap gibi özellikler extra ücretlendirilecektir. Farklı ölçü ve gramajdaki ürünler için lütfen iletişime geçiniz.

* Ön / arka 4 renk ofset baskılı, mat veya parlak selefon kaplı ürünler için fiyat tablosudur.
* Taban desteği mevcuttur.
* Özel renk tonu talebi fiyat farkı doğurabilir, lütfen bilgi alınız.
* Bazı ebatlarda ön – arka baskı farklı olursa fiyat farkı doğurabilir, lütfen bilgi alınız.
* Talep halinde kısmi lak, varak baskı da yapılabilir, lütfen fiyat alınız.
* Fiyatlara kdv ve nakliye bedeli dahil değildir, şehir dışı satışlarda ürünler müşterinin istediği ambara teslim edilebilir.

Mağazamı yeni açıyorum, başlangıçta az miktarda poşet yaptırabilirmiyim ?

Evet, ürünlerimiz içerisinde bir çok üründe düşük miktarda sipariş verebilmek mümkündür. Detaylı bilgi için ürün gruplarımızdan ilgilendiğiniz ürünle ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Baskı kalıbı (klişe) nedir ?

Flekso baskı yöntemiyle yapılan baskılarda, baskı esnasında grafiğinizi malzeme üzerine aktarmak için kullanılan çok kullanımlı kalıplardır. Uygun saklama koşullarında saklanırsa uzun süre tekrar tekrar kullanılabilir.

Mağazam için üretilecek üründen numune görmem mümkün müdür ?

Evet mümkün, aynı ürün grubundan veya diğerlerinden daha önceden farklı firmalar için ürettiğimiz numunelerden ücretsiz gönderebiliriz.

İlk defa baskılı poşet / çanta yaptıracağım, herhangi bir baskı grafiğim yok, oluşturmam için yardımcı olurmusunuz ?

Bir çok üründe baskı grafik konusunda ücretsiz destek veriyoruz. Mevcut logonuzun vektörel formatta tasarımını bize e-mail yoluyla ulaştırdığınızda çanta üzerindeki yerleştirmeleri, renk atamaları veya istediğiniz ekstra bilgileri poşet üzerine yerleştirip tekrar sizinle paylaşıyoruz.

Mağazam için ürünlerinizden hangisini tercih etmeliyim ?

Sayfamızda ürün sınıflandırmamız malzeme cinsine göre yapılmıştır. Ürün seçimi konusunda belirleyici bir takım etkenler vardır. Sipariş miktarı, istenilen çanta ölçüsü, baskı grafik özellikleri, termin süresi ve bütçe etkilidir. Her ürün grubu hemen her alanda kullanım olanağı bulmaktadır. Ürün seçimini doğru yapmak için ürünlerimize göz attıktan sonra siparişinizi detaylandırmak için iletişime geçiniz.

Farklı ebatlarda ürün sipariş etmek istiyorum, her bir ebat için baskı kalıbı yaptırmak zorunda mıyım ?

Birbirine yakın ebatlar üretilecekse aynı baskı kalıplarının kullanılması mümkün olabilir. Bu durumda küçük ölçüye göre yapılan kalıp büyük ölçüde de kullanılır. Fakat poşet ölçüsü büyümüş olsa da baskının kapladığı alan küçük poşetteki alan kadar olacaktır.

Daha önce kullandığımız tasarım üzerinde değişiklik yapabilir miyim ?

Evet yapılabilir, bu durumda sipariş ettiğiniz ürün flekso baskı yöntemiyle üretilmişse tekrar baskı kalıplarının yapılması gerekecektir. Karton çantalar haricindeki ürünlerde baskı flekso baskı yöntemiyle yapılmaktadır.

Sadece bir defa siparişim olacak yine de klişe yapılmak zorunda mı?

Bu durum seçtiğiniz ürünün baskı yöntemine göre değişiklik göstermektedir. Karton çantalar haricindeki tüm ürünlerde baskı kalıbı kullanılmaktadır.

Daha önce başka firmalar ile çalıştım, aynı baskı kalıplarıyla sizden sipariş verebilir miyim?

Baskı kalıblarında (klişe) belli standartlar vardır. En önemlisi kalıp yüksekliğidir. Eski kalıplarınızın yüksekliği makinamıza uygunsa aynı kalıplar kullanılabilir.

Standart ölçülerinize baktım benim daha farklı bir ebada ihtiyacım var, sağlamanız mümkün müdür ?

Çoğu zaman size özel ölçü üretilebilir. Bazı durumlarda ölçüler konusunda bazı kısıtlamalar olabilmektedir. İhtiyacınız olan ölçüyü belirtirseniz size net bilgi verebiliriz.

Sipariş etmek istediğim özellikte ürünü sitenizde bulamadım, yine de üretebilir misiniz ?

Aynı makina parkurumuzla yapılabilecek bir ürün ise yapabiliriz. Detaylı bilgi için numune isteyebiliriz, bu konuda e-mail veya telefon ile iletişime geçiniz.

Web sayfanızda listelenen fiyatlar güncel midir ?

Fiyatlar güncel net fiyatlardır.

Ödeme koşulları nedir? Kargo ile kapıda ödeme mümkün müdür ?

Üretilen tüm ürünler size özel olduğu için siparişiniz ön ödemeli olarak işleme alır. Ön ödeme olarak havale/eft veya mail order ile kredi kartı kabul edilmektedir. Kampanyalı kartlara vade farksız taksit imkanı vardır.

Standart teslimat süreniz nedir ?

Teslimat süresi sipariş edilen ürüne göre farklılık gösterebilir fakat ortalama olarak 7-10 iş günüdür.

Acil siparişimi karşılayabilir misiniz ?

Belli ürünlerde acil sipariş karşılamak mümkün olabilir. Lütfen detaylı bilgi için müşteri temsilcimiz ile görüşünüz.

Ürünleri ne şekilde sevk ediyorsunuz?

Ürünleri Türkiye geneline kargo ve ambar firmaları ile sevk ediyoruz. Küçük paketler anlaşmalı kargo ile, daha büyük ve hacimli ürünler ise ambar firmalarıyla sevk edilmektedir. Taşıma ücretleri gönderilen bölgeye göre farklılık göstermektedir. Lütfen detaylı bilgi isteyiniz.

Kargo / ambar ücretini kim karşılıyor ?

Sevkiyatlar karşı ödemeli olarak yapılmaktadır. İstenildiği taktirde taşıma bedeli fatura edilerek peşin ödemeli olarak ta sevkiyat yapılabilir. Bazı ürün gruplarında ücretsiz kargo imkanı mevcuttur.

Ürünleri nasıl sipariş ederim ?

Sipariş formumuzu doldurarak iletişim bilgilerinizi bırakabilir ve ilgilendiğiniz ürünleri belirtebilirsiniz veya telefonla ulaşabilir daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Cevabını bulamadığınız sorularınız için lütfen formu doldurunuz.

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon Numaranız

İletiniz

Baskı / grafik özellikleri ürünün cinsine ve sipariş miktarına göre değişiklik gösterebilir. Temel özellikler ilgilendiğiniz ürünün detay sayfasında ölçü ve fiyat tablosunun alt kısmında belirtilmektedir. Firmamızda temel olarak 4 adet baskı yöntemi uygulanmaktadır.

1- Düşük lot flekso baskı,
2- Yüksek lot flekso baskı,
3- Ofset baskı,
4- Varak baskı,

Tüm plastik poşetlerde ve kraft çantalarda, ambalaj kapıtlarında, kese kağıtlarında ayrıca zarf tipi hediye paketlerinde flekso baskı yöntemiyle baskı yapılmaktadır.

Bu yöntemde plastik ürünlerde 100 kg altı miktarlarda, kraft çantalarda düz saplı olanlarda 5000 ad. altı ve burgu saplı kraft çantalarda 10.000 ad. altı miktarlarda düşük lot flekso baskı yapılmaktadır. Bu yöntemde naylo-print baskı klişeleri (kalıpları) kullanılır ve sadece tek renk baskı yapılmaktadır. Baskı rengi sadece standart baskı renklerimizden seçilebilir. Zemin rengi; plastik ürünlerde sadece beyazdır. Kraft kağıtlarda beyaz renk haricinde esmer kraft ve renkli kraft seçenekleri mevcuttur. Bu yöntemde az miktarda çok zeminli baskılar yapmak mümkün değildir. Baskı alanı tam yüzeyi kaplayamaz sağdan-soldan ve yukarıdan-aşağıdan belli boşluklar bırakılmalıdır.

Yukarıda belirtilen miktarlar ve fazlası olduğu taktirde yüksek lotlu flekso baskı yöntemi kullanılmaktadır. Bu yöntemde de naylo-print baskı klişeleri (kalıpları) kullanılır. Bu durumda baskı rengi sayısı minimum siparişleri etkileyebilir. Örnek olarak kraft kağıtlarda 5.000 – 10.000 adetlerde 2-3 renk baskı yapılırken, CMYK baskı talep edildiğinde minimum sipariş miktarı 20.000 ad. olmaktadır. İkiden fazla baskı rengi olan işlerde lütfen detaylı bilgi alınız. Bu baskı yöntemi kullanıldığı taktirde zemin boyama yapmak mümkündür, yüzey alanında tüm alana baskı yapmak mümkündür. Standart baskı renkleri haricinde özel renk kodunda üretim yapmak mümkündür.

Karton çantalarda, pastane kutularında ve zarf tipi hediye paketi haricindeki hediye paketlerinde ofset baskı yapılmaktadır. Bu baskı yönteminde CMYK baskı dahil tüm renkler az miktarda da olsa basılabilmektedir. Baskı kalıbı bedeli bu baskı yönteminde çok uygun fiyatlı olduğu için fiyata dahildir. Eğer az miktarda çok renkli baskılı ürünler talep ediliyorsa bu yöntemle baskı yapılmak zorundadır.

Son olarak varak baskı yöntemi vardır. Bu yöntemde flekso ve ofset baskıdan farklı olarak baskı mürekkebi kullanılmaz. Metalik renkli varak malzemesi ısı altında özel baskı kalıpları kullanılarak malzeme üzerine aktarılarak baskı yapılır. Görsel olarak metal kaplama görüntüsü verir. Kalıp maliyeti olarak ve baskı maliyeti olarak en pahalı baskı yöntemidir. Karton çantalara, mekik hediye kutularına ve yandan (pratik) körüklü plastik poşetlere uygulanabilir. Plastik poşetlerde baskı sadece tek renk olarak yapılabilir. Karton çantalarda ofset baskı yapılmış ürünler üzerine varak baskı yapılarak bir renk ön plana çıkarılabilir.

Her dört yöntemde de size özel baskı kalıbının oluşturulabilmesi için baskı grafiğinizin vektörel formatta (*.ai, *.pdf) tasarım dosyası gerekmektedir. Bu dosya mevcut olduğu taktirde size özel çanta tasarımı ve istenen değişiklikler hızlıca yapılabilir. Tasarım dosyanız yoksa mevcut basılı işlerinizden de çıkarılabilir. Detaylı bilgi için grafiğinizi grafik@butikambalaj.com adresine gönderebilir veya bize (224) 480 00 22 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Nasıl Sipariş Ederim ?

Sipariş vermek için Sipariş Formumuzu kullanabilir yada sizi yönlendirmesi için müşteri temsilcinizi arayabilirsiniz.

Siparişi oluşturmak için;

– Poşetin Modeli,
– Ebadı,
– Zemin ve Baskı Renkleri,
– Varsa Aksesuarların Renkleri ve İstenen Opsiyonlar,
– Ayrıca İstenen Miktar Belirtilmelidir.

Ürün üzerine basılmasını istediğiniz grafiği sipariş formu veya e-posta aracılığı ile grafik@butikambalaj.com adresine gönderebilirsiniz. Müşteri temsilcinizin gönderdiğiniz grafiğin uygunluğunu teyid ettikten sonra grafiği resim üzerinde ürünün üzerine ekleyerek onayınızı ister. Aksi belirtilmediği sürece baskı grafiğiniz poşedi ortalayacak şekilde yerleştirilir. Sonrasında yazılı onayınızla beraber siparişiniz kabul edilmiş olur.

Yazılı onayınızı lütfen siparis@butikambalaj.com adresine veya 0 (224) 483 3476 numaralı faksa gönderiniz.

Üretim Süreci

Üretim süreci ancak ödemenizin onaylanmasının ardından başlar. Ödemenizi banka havalesi yada mail order kullanarak kredi kartınız ile yapabilirsiniz.Üretim süreci yeni ürünler için baskı klişelerinin hazırlanmasıyla başlar.Baskı klişesi hazır olan siparişler 7 iş günü içerisinde teslim edilir. Herhangi bir olağanüstü durum olduğu taktirde süre uzayabilir ancak müşteri önceden bilgilendirilir.Baskı klişesi ilk defa hazırlanacak ürünler 10 iş günü içerisinde teslim edilir.

Tekrarlayan Siparişler

Daha önceden aldığınız bir ürünle ilgili eğer baskı grafiği ve ürün ölçüleri gibi özelliklerde bir değişiklik yoksa sonraki siparişinizde müşteri adını ve en son faturanızdaki ürün kodunu bildirmeniz yeterli olacaktır.

Sevkiyat

Küçük paketlerdeki ürünler Türkiye’nin her yerine anlaşmalı kargo şirketleri ile karşı ödemeli gönderilir.Orta ve büyük ölçekteki sevkiyatlar Türkiye’nin her yerine anlaşmalı taşıma ambarları ile karşı ödemeli gönderilir.Talep edildiği taktirde kargo ücreti faturaya yansıtılır ve bedeli peşin ödenerek sevk edilebilir. Bazı ürünlerde ücretsiz kargo seçeneği mevcuttur. Konuyla ilgili bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

İlave Ücretler

Klişe Ücretleri

Flekso baskı yöntemi ile üretilen ürünlerde ilk siparişlerde bir defaya mahsus klişe ücreti talep edilir. Sonraki siparişlerde baskı grafiğinde bir değişiklik olmadığı takdirde aynı klişe kullanılır. Klişe bedeli; baskı alanına bağlı olarak fiyatlandırılır. Grafik onay sürecinde müşteri temsilciniz ürününüze özel klişe fiyatını size bildirir.

Sipariş İptali

Sipariş iptali yazılı olarak bildirilmelidir. Üretim süreci içerisinde ürünle ilgili o ana kadar gerçekleşen tüm maliyetler müşteri tarafından karşılanır. Bu maliyetlere devreye alma giderleri, klişe maliyeti gibi giderler dahildir.

İletişim Bilgileri Sipariş Detayları
   
Adınız : Ürün Adı :
Telefon Numaranız : İstenilen Ölçü :
E-Postanız : Sipariş Miktarı :
İletiniz : Baskı Rengi Sayısı :
Baskı Grafiği :